Registratie kwetsbare gebouwen en locaties in het Register Externe Veiligheidsrisico’s (REV)
Op vrijdag 19 oktober 2023 hebben alle gemeenten in Nederland een brief ontvangen van RWS namens het ministerie van IenW. Met deze brief werden alle gemeenten geïnformeerd dat er met de komst van de Omgevingswet een bevoegdheid voor de gemeenten bijkomt. Wat houdt dit precies in? Welke taken liggen bij een gemeente en wat kan een Omgevingsdienst bijvoorbeeld doen? In dit artikel geven we hier meer informatie over.
Informatie brief RWS
De gemeente, zijnde het bevoegd gezag voor kwetsbare gebouwen en locaties (KGL), is verantwoordelijk voor de juistheid van de informatie over de kwetsbaarheid van gebouwen. Zij moet deze accorderen, aan (laten) leveren aan het Register Externe Veiligheidsrisico’s (REV) en zorgen voor adequaat beheer van deze data. Hierbij dient aangesloten te worden bij de definities uit bijlage 6 van het Bkl.
Een voorinvulling op basis van verschillende bronnen is al uitgevoerd. Hierbij is aan alle gebouwen een typering gegeven. Omdat de omgevingsdiensten al de risicovolle (milieubelastende) activiteiten registreren in het REV, kunnen gemeenten ervoor kiezen om ook de registratie van de KGL door de omgevingsdiensten uit te laten voeren; het gaat immers om hetzelfde systeem. Wij adviseren u hierover contact op te nemen met uw omgevingsdienst.
Voor de financiering is een subsidieregeling van het Rijk beschikbaar, zoals dit ook is gedaan voor de registratie van risicovolle activiteiten. Het, bij de introductie van het REV, controleren en autoriseren van de data is een eenmalige activiteit, hiervoor is de subsidie bedoeld.
Meer informatie
Informatie over de gevraagde registratie kan worden opgevraagd bij uw omgevingsdienst. Ook worden er vanuit het ministerie (online) informatiebijeenkomsten georganiseerd. Wanneer deze plaatsvinden is te vinden op de website van het REV.
