
Middelen en kanalen
Bij de provincie maken we onderscheid tussen kanalen, middelen en content.
We werken bij de provincie met een uitgebreide basisset aan communicatiemiddelen die (deels) in eigen huis worden gemaakt.
Belangrijk voor de communicatie en daarmee voor de middelen is dat die integraal en samenhangend zijn. De provincie communiceert herkenbaar en uniform zodat alle programma’s profiteren van wat is ontwikkeld. De inzet van communicatiemiddelen start vanuit een samenhangend (strategisch) communicatieadvies.
Kanalen
Middelen
Websites
Op het corporate platform (IPROX) kunnen ook project- en campagnesites gemaakt worden. Daarnaast maken we gebruik van het METT platform voor participatie of community's.
Social media
We maken gebruik van Linkedin, Instagram, Facebook en X.
Daarnaast kan YouTube, Snapchat en Whatsapp ingezet worden.
Magazines
Met de tool Foleon kunnen we aansprekende en inspirerende online publicaties maken in de vorm van magazines over specifieke (beleids-)onderwerpen.
Nieuwsbrieven
Voor digitale nieuwsbrieven gebruiken we een vast format. In de nieuwsbrieven gebruiken we korte, duidelijke teksten met afbeeldingen en links.
Overige middelen
- Narrowcasting (liftposters en schermen)
- Webcast
- Podcast
- Evenementen
Content
Bereik en monitoring
Bereik
De communicatiemiddelen van de provincie hebben een goed organisch bereik. We zijn voor onze doelgroepen goed zichtbaar en vindbaar met onze eigen communicatiemiddelen.
Bereik kan vergroot worden door gericht te adverteren of massamedia in te kopen. De provincie heeft een overeenkomst met bureau Auke Smits voor advisering en inkoop van bereik.
Monitoring en onderzoek
Op de communicatiemiddelen houden we statistieken bij om inzicht te krijgen in bereik en gebruik van middelen. Via Het PON & Telos kan onderzoek uitgevoerd worden over bereik, waardering en effect van campagnes.
Met de monitoringstool Coosto houden we bij hoe de online media over de onderwerpen van de provincie praat. We analyseren op bereik, sentiment, auteurs en trending topics.





